Miałeś przychody w poprzednim roku? Pamiętaj aby rozliczyć PITa

Podatki online
Każda jednostka która zamieszkuje obszar Polski, nawet jeśli nie jest żadnym obywatelem, a wygenerowała dochody w ubiegłym roku, powinna rozliczyć podatek za rok 2016. Jeżeli ktokolwiek zaniedba tego obowiązku, może liczyć się z poważnymi sankcjami finansowymi oraz prawnymi, dlatego najlepiej wykonać tę czynność jak najszybciej. Współcześnie mamy do wyboru wszelkie metody rozliczania dochodu, zarówno te standardowe, jak i elektroniczne a także wirtualne. Która z nich będzie najlepsza dla ciebie?

Jeżeli posiadasz chociażby najdrobniejszą orientację w świecie komputerowym, najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie zaopatrzenie się we właściwy program PIT. Tego typu aplikacje do dostania są za darmo po wpisaniu konkretnej frazy do naszej wyszukiwarki, wystarczy je ściągnąć i zainstalować-program pit. Następujący teraz etap wykonania deklaracji podatkowej jest bardzo prosty, bowiem program PIT jest intuicyjny. Wystarczy podążać za poleceniami krok za krokiem. Na koniec trzeba wydrukować wypełniony PIT i przesłać do naszego urzędu pocztą. Jeśli jednak chcemy, możemy wysłać PIT 2016 drogą wirtualną. Należy do tego zainstalować odpowiedni program i wypełnić deklaracje jak w przypadku standardowego programu. Po czym, korzystając z podpisu elektronicznego, możemy wysłać PIT bez potrzeby drukowania potwierdzenia.
Analiza podatkowa
Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
Co należy zrobić jeśli jesteśmy osobą nieobeznaną z komputerami, która nie ma pojęcia jak pobrać program PIT? Nic w tym złego, możemy złożyć deklaracje w ten sam sposób, w jaki robiono to przez lata. Wystarczy udać się do swojego urzędu skarbowego po właściwy druczek, który dostaniemy za darmo. Następnie trzeba go dobrze wypełnić. Jeżeli nie mamy pojęcia jak to się robi, możemy poprosić urzędnika o pomoc, jest on zobligowany jej nam udzielić. Lecz im bliżej daty składania deklaracji PIT 2016, tym większe kolejki w placówkach, dlatego możemy mieć problem z odszukaniem pomocy. Na szczęście w czasie rozliczeniowym, bardzo wiele banków a także urzędów pocztowych oferuje bezpłatne wypełnianie zeznań przez odpowiednio wyszkolone osoby.

Jeżeli potrzebujesz rozliczyć własny podatek PIT 2016, możesz dokonać tego, nie ruszając się z domu, drogą internetową. Jeżeli nie posiadasz podpisu cyfrowego, musisz wydrukować formularz i wysłać drogą tradycyjną. Więcej porad znajdziesz pod tym linkiem pit w 2016 roku. Jeżeli jednak nie umiesz posługiwać się laptopem, możesz w swym urzędzie skarbowym otrzymać odpowiedni druk a także pomoc w jego rozwiązaniu.

About

View all posts by