Dlaczego dobrze postawić na rozliczenia online

Rozliczenia online
Co roku każda osoba, która ma określony dochód, który przekracza około trzech tysięcy złotych w ciągu dwunastu miesięcy, musi rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Niestety w szkole nikt nie powiedział nam jak wypełniać PIT-y, ani nie powiedział nam, czym grozi niewywiązanie się z tego obowiązku.

Rozliczenia online
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego po szkole nijak nie mamy przygotowania do normalnego życia, za to potrafimy ładnie recytować wiersze i umiemy dzielić i mnożyć w zakresie tysiąca. Dlatego osoby, które chcą wiedzieć więcej postanawiają pójść na studia, a Ci najbardziej ogarnięci stawiają na takie studia, by po nich mieć pracę. Do takich zawodów, które nigdy nie będą narzekały na brak zajęcia należy księgowa i tu uwaga, nie musimy mieć studiów wystarczy kurs. Księgowe właśnie w czasie rozliczania się z Urzędem Skarbowym mają dużo zajęcia. Wychodzi, więc na to że rozliczenie pit dla wielu osób to coś nie do przejścia. Jednak Skarbówka daje możliwość na rozliczenie on-line. Na właściwej stronie jesteśmy prowadzeni wręcz krok po kroku przy wypełnianiu e-deklaracji. Ale zdarza się i tak, że nawet e-deklaracje wypełnia z nami księgowa. Jeśli, więc korzystamy już z usług księgowej przy rozliczeniu to zróbmy to elektronicznie, by oszczędzić czas sobie i innym.

Warto zajrzeć na portal podatkowy.
Ministerstwo Finansów stara się w jakikolwiek sposób ułatwić życie zwykłego Nowaka i tworzy wraz z odpowiednimi organami system pozwalający na elektroniczne rozliczenie się z Urzędem Skarbowym. Jednak przeciętny Nowak wietrzy w tym podstęp i najczęściej wybiera standardowe stanie w kolejce, by przekazać Skarbówce własna deklaracje podatkową. A dzięki portal podatkowy, jak choćby www.pitax.pl/portal-podatnika/, można szybko wypisać konkretny formularz i niczym się nie przejmować.

Rozliczenia PIT przez internet
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, gdy wybieramy e-deklarację za pierwszym razem, to możemy mieć jakieś obawy. Jednak z każdym następnym wypełnionym polem te obawy zaczynają topnieć i będziemy zadowoleni, że skorzystaliśmy z elektronicznego przesłania zeznania podatkowego, bo oszczędziliśmy sporo czasu i nerwów (przeczytaj opinie zeszłorocznych użytkowników link). Dlatego zamiast w tym roku ponownie stać w kolejce i w duchu przeklinać opieszałość urzędników, może w końcu zaczęlibyśmy korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Wiadomo, że zawsze będzie grupa osób, która z pewnych względów nie może wypełnić deklaracji przez Internet. Jednak wszyscy pozostali powinni w końcu zrobić krok do przodu i wybrać nowoczesne rozwiązanie.

About

View all posts by