Dlaczego przekazanie formularza 37 online jest komfortowe

roll-up na szkoleniu
Aplikacje są tak stworzone, że same obliczają podatek należny, sumę do oddania, albo podatek do zapłacenia. Jedyna rzecz którą musi zrobić podatnik to w prawidłowy sposób wypełnić poszczególne fragmenty

Co ważne, z pomocą aplikacji w błyskawiczny i łatwy sposób mają szansę się rozliczyć również jednostki które prowadzą własną działalność gospodarczą.
Po przekazaniu PIT 37 (http://pit-ekspres.pl/) przez Internet drukujemy UPO, ponieważ jest to dokument na to, że bez problemu dostarczyliśmy rozliczenie podatku. Dokument ów wraz z deklaracją trzeba trzymać przez 5 lat. Dużo osób wyliczających się za pomocą takiego formularza korzysta także z pośrednictwa chlebodawcy, bądź ZUS-u.
roll-up na szkoleniu
Autor: Achim Hepp
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz większa ilość Polaków rozlicza się z fiskusem przez Internet (Pity 2017). PIT-y czynią nam coraz to mniej komplikacji dzięki specjalnym aplikacjom, które bardzo dobrze pełnią swoją rolę. Na początku Ministerstwo Finansów udostępniło płacącym podatki nową usługę, wstępnie zrealizowane zeznania podatkowe. Ma to ułatwić rozliczanie PIT. Wówczas usługa ta mieściła zaledwie PIT-37, natomiast w później również inne. Około jedna piąta spośród nich skorzystała z tej możliwości.

W roku 2017 czeka płacących podatki niemało przemian. Zwiększy się kwota dochodu wolnego od podatku dochodowego od osób fizycznych.
Niusem w skali podatkowej PIT 2017 ma być o wiele większa aniżeli dziś kwota zmniejszająca podatek, jest to 1440 zł

. Przekłada się to na także o wiele większą aniżeli aktualnie kwotę dochodu wolną od podatku PIT do 8002 zł.

Te kwoty optymalnego przychodu wolnego od podatku zostały wyznaczone w wyniku uwzględnienia aktualnych reguł zaokrąglania podatku.

About

View all posts by