Opłaca się posiadać informacje na temat wyboru właściwego formularza pit, oszczędzi to mnóstwo czasu oraz problemów

podatki
Wypełnianie pitów na pewno nie jest najprzyjemniejszą czynnością, którą można wykonywać; niestety rokrocznie w kwietniu lwia część z nas musi się za to wziąć. Są ludzie, którzy robią to sami, inni zwracają się o poradę do profesjonalistów, a są i tacy, którzy rozliczają się przez Internet.

Najczęściej wypełnianym arkuszem jest oczywiście pit 37, chociaż niektórzy będą zobowiązani wypełnić pit 36. Pomaga on rozliczyć otrzymane dochody inne niż te osiągnięte dzięki zwykłej umowie o pracę. Przykładowo, jeśli osiągnęliśmy przychód z wynajmu lokalu mieszkalnego lub gdy zarobkowaliśmy w firmach funkcjonujących poza obszarem kraju. Ponadto podatnicy, którzy osiągnęli dochody, od których osobiście będą mieli obowiązek obliczyć podatek, też dostarczają do urzędu skarbowego pit 36. Jeśli ktoś nie jest pewny czy powinien wypełnić formularz 37 czy 36, to właściwym rozwiązaniem będzie zaglądnięcie do Internetu; hasło pity 2016 powinno być bardzo popularne i pozwoli nam odnaleźć wartościowe informacje i wskazówki powiązane z wypełnianiem formularzy podatkowych. Możemy także zwrócić się z zapytaniem do zawodowca – http://pitex.pl/category/program-pit-2015/.
rozliczanie podatków online
Autor: „PictureYouth”
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba także pamiętać, że jeśli zamykaliśmy jakąkolwiek działalność gospodarczą w poprzednim roku, która opodatkowana była na zasadach ogólnych, to także mamy obowiązek wypełnić pit 36, a nie 37. Jednak dochody z działalności rolnej nie są rozliczane za pomocą tego formularza. Mało kto wie, lecz dochody małoletnich dzieci także trzeba doliczyć do arkusza pit 36.

Dziś można w sieci wyszukać wyjątkowo dużo programów, które lwią część formalności wypełnią za nas – automatycznie wyliczą właściwy podatek, a nam zostanie zaledwie wydrukowanie arkuszy i przesłanie ich kurierem. Aby wyszukać odpowiedni program można też, w czasie przeczesywania Netu, kierować się hasłem pity 2016, a następnie poczytać opinie innych ludzi, aby dobrać odpowiednią aplikację – pity 2016. Jest to o tyle ważne, że źle działający program do wypełniania pitów może stać się powodem różnorodnych kłopotów. Dobrze jest wszystko wnikliwie posprawdzać, bowiem jeżeli wypełnimy pit 36, a okaże się, iż jednak musieliśmy wypełnić pit 37, to najprawdopodobniej będziemy musieli nanieść konieczne poprawki, co zabierze mnóstwo czasu.

About

View all posts by