Ściągnięcie formularza PIT jest bajecznie proste

calculator-1859370_640

Jeżeli chcemy wypełnić PIT tradycyjną metodą, na papierze, to możemy udać się do Urzędu Skarbowego i wziąć kilka formularzy albo ściągnąć je z Internetu i wydrukować. Możemy także pobrać i wypełnić formularze bezpośrednio na komputerze.

W Internecie znajdziemy mnóstwo stron, z których można ściągnąć wszystkie potrzebne nam formularze PIT. Najprostszym sposobem jest pobranie pliku PDF, wydrukowanie go oraz samodzielne wypełnienie i przesłanie pocztą do odpowiedniego Urzędu Skarbowego. Warto jednak wydrukować każdy formularz w kilku egzemplarzach, ponieważ możemy zrobić sporo błędów, a wszelkie przekreślenia na wysłanym zeznaniu mogą sprawić, że i tak będziemy musieli je poprawiać. Programy do wypełniania PIT-ów także mogą nam pozwolić na pobranie na dysk odpowiednich formularzy i wydrukowanie ich. Jeżeli więc potrzebny nam będzie PIT 37 do pobrania albo jakikolwiek inny dokument, to bez problemu znajdziemy w sieci mnóstwo przydatnych stron.
calculator-1710980_640
Kolejną świetną opcją jest pobranie tak zwanego aktywnego formularza. Będzie to plik PDF, który możemy edytować. Jeżeli chcemy przesłać zeznanie za pomocą Internetu, to najlepiej skorzystać właśnie z tej metody. Pozwala ona na szybkie i przejrzyste wypełnienie odpowiedniego formularza oraz sprawdzenie poprawności wpisanych danych. Nieważne czy potrzebny nam będzie PIT 37 do pobrania czy jakikolwiek inny formularz. W Internecie w kilka chwil znajdziemy stronę, która umożliwi nam zapisanie na dysku tych dokumentów. Wypełnianie aktywnych plików ma tę przewagę, że jeśli popełnimy jakiś błąd, to od razu możemy go skorygować i nie musimy wyrzucać formularza do kosza. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na rozliczanie PIT-ów przez Internet. Ogranicza się wtedy ilość pomyłek i nie trzeba się obawiać, że wysłany pocztą PIT, gdzieś zaginie.

Wypełnianie zeznań podatkowych nie jest najprzyjemniejszą czynnością. Dlatego najlepiej zrobić to jak najszybciej i wszystko dokładnie posprawdzać, aby nie trzeba było nanosić poprawek. Dotyczy to na równi formularzy papierowych jak i tych, wypełnianych na komputerze.

About

View all posts by