Wypełniamy PIT online!

zbliżenie-dłoni-za-pomocą-kalkulatora_1220-58

Kiedy wypełniamy jakieś dokumenty chcemy, aby ta praca poszła nam szybko i w miarę gładko, bo przecież nie chcemy się z takim czymś męczyć. Oczywiście jest to możliwe, ale musimy pamiętać, żeby podejść do tematu jak najbardziej otwarcie, gdyż wtedy jest pewność, że coś zyskamy. Jeśli bowiem pozostaniemy zamknięci na nowe możliwości, to niestety, ale trudno coś zmienić. Przyzwyczajenia niekiedy są dobre, niekiedy też blokujące.

wykresy-finansowych-w-tabeli-z-komputera-przenośnego_1232-2738Tak jest na pewno z wypełnianiem PIT-u, ponieważ od lat jesteśmy przyzwyczajeni, że wypełniamy go na standardowym druku. Czyli wypełniamy wszystkie pola, a później idziemy do Urzędu Skarbowego lub na pocztę i go tam zostawiamy. Po jakimś czasie, jak już myślimy, że mamy to za sobą, dostajemy zwrot, bo coś źle wypełniliśmy, czasami zapomnieliśmy się po prostu podpisać. To trochę męczące, ale w kolejnym roku o tym zapominamy i znów wypełniamy na standardowym druku, być może znów popełniamy, jak nie ten, to inny błąd.

Jak widać, jest trochę problematyczne, ale jest możliwość zmiany, trzeba tylko się otworzyć na nowy sposób. Czym jest ten sposób? To unowocześnienie wypełniania deklaracji podatkowej, pamiętajmy więc, że w tym roku jak program PIT 2017 online to najlepszy sposób. I nie zasłaniajmy się tym, że nie mamy na co dzień do czynienia z komputerami, bo takie wypełnianie jest bajecznie proste i każdy może sobie z tym poradzić. Program działa intuicyjnie, pokazuje po kolei, co i jak trzeba wypełniać, więc nie ma zagrożenia, że coś się nie uda.

Jak sobie porównamy ten sposób z tradycyjnym, to zauważymy jaka jest to zmiana jakościowa, ba, nie będziemy chcieli wrócić do starego sposobu, bo tak jest to wygodne. Na tyle wygodne, że coraz więcej osób tak wypełnia dokumenty, chwali to sobie i nie wyobraża sobie, że mogłoby być inaczej. Jeśli więc zawsze wypełnialiśmy tradycyjnie i chcielibyśmy to zmienić, to nic nie stoi na przeszkodzie, każdy może wypełniać online, bo jest to darmowe i dostępne dla każdej osoby. Wystarczy tylko spróbować, a zobaczymy, jak wiele to ma zalet.

About

View all posts by